Jak skutecznie komercjalizować innowacje? Spotkanie Networkingowe


Wspólnie z naszym Partnerem BTM Innovations sp. z o.o. zapraszamy Państwa na bezpłatne spotkanie networkingowe, w trakcie którego eksperci Patpol i BTM Innovations przedstawią problematykę skutecznej komercjalizacji innowacji.

Prowadzący skupią się przede wszystkim na praktycznych aspektach wynikających z ich doświadczenia przy komercjalizacji innowacji. Prelegenci przedstawią tematykę przygotowania projektów technologicznych, pozyskiwania finansowania i ochrony patentowej. Eksperci podzielą się tekże wiedzą na temat strategii biznesowych patentowania.

 

Termin: 9. marca, godz. 9.00 – 12.15

Miejsce: Restauracja Batida, ul. Marszałkowska 53.

Kontakt: Szymon Kwiatkowski: + 48 605 58 54 52

 

Podczas spotkania odpowiemy na pytania:

 • Jak efektywnie komercjalizować innowacje?
 • Skąd i jak pozyskać finansowanie?
 • Jakie są ciekawe przykłady udanych komercjalizacji?

Szczegółowa agenda:

9.00 – 9.30 Poranna kawa i poczęstunek

9.30 – 10.15 Innowacje z sukcesem – przykłady udanych komercjalizacji – dr Magdalena Tagowska, kierownik działu patentowego – Kancelaria Patentowa Patpol sp. z o.o

 • Strategie biznesowe patentowania
 • Komercjalizacja innowacji z punktu widzenia rzecznika patentowego
 • Case study – przykłady udanych komercjalizacji

10.15 – 10.30 Networking, sesja pytań i odpowiedzi

10.30 – 11.15 Od technologii do zysku. Projekt i jego ocena – Paweł Nowicki – BTM Innovations sp. z o.o.

 • Jakie są korzyści opracowania dobrego wniosku?
 • Jak prawidłowo przygotować projekt technologiczny?
 • Jakie są warunki oceny wniosków?

11.15 – 11.30 Networking, przerwa kawowa, sesja pytań i odpowiedzi

11.30 – 12.15 Od technologii do zysku. Pozyskiwanie finansowania – dr Piotr Wiliński – BTM Innovations sp. z o.o

 • Dostępne źródła finansowania.
 • Proces pozyskiwania finansowania.
 • Jak dobrać finansowanie do projektu?

12.15 – sesja pytań i odpowiedzi, zakończenie.

 

PRELEGENCI:

 

dr Magdalena Tagowska – kierownik działu patentów. Specjalizuje się w zgłoszeniach patentowych z dziedziny chemii, farmacji i biotechnologii, a także w uzyskiwaniu SPC, postępowaniach spornych przed Urzędem Patentowym oraz sądowoadministracyjnych.

 

 

 

 

 

Paweł Nowicki – CEO BTM Innovations

Paweł Nowicki na co dzień pracuje na styku nauki z biznesem. Buduje symbiotyczne relacje współpracy dzięki którym środowiska akademickie i wynalazcy mają szanse na finansowanie projektów badawczych, a inwestorzy zyskują dostęp do innowacyjnych technologii dzięki czemu mogą zakładać nowe lub modernizować już istniejące przedsiębiorstwa. Z pozycji BTM Innovations, doprowadził już do powstania wielu firm technologicznych i doradczych. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i programu TOP 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda ale przede wszystkim jest uznanym ekspertem w dziedzinie komercjalizacji innowacji. Skuteczne działanie umożliwia mu pozycja m.in. w zarządach Fundacji Innowacyjna Polska i Związku Pracodawców Klastry Polskie.

dr Piotr Wiliński – CTO BTM Innovations

Piotr Wiliński posiada ponad 20 lat międzynarodowego doświadczenia w tworzeniu i wdrażaniu nowych technologii. Tytuł doktora zdobył na prestiżowej francuskiej uczelni Universite de Rennes. Pracował w Philips Research w Holandii. Brał udział w projektach badawczych współpracując m.in. z Amerykańską Agencją do spraw Energii (ARPA-E) oraz Europejską Agencją Kosmiczną (ESA). Jest autorem 30 międzynarodowych patentów, licznych publikacji i współtwórcą start-upu technologicznego PHILIPS 3D Solutions. Kierował firmami Cooper Industries Polska oraz Cynel Unipress. Obecnie razem z BTM Innovations wspiera polskich przedsiębiorców w obszarze współpracy technologicznej i komercjalizacji nowatorskich produktów.

Wydarzenie się odbyło..

Termin: 9. marca, godz. 9.00 – 12.15

Miejsce: Restauracja Batida, ul. Marszałkowska 53.

Kontakt: Szymon Kwiatkowski: + 48 605 58 54 52

Print Friendly, PDF & Email

Nasi doradcy


Pokaż więcej